Süngerbob Filmi

Kral Neptün’ün tacı çalınmıştır. Eldeki tüm kanıtlar bu suçu Bay Krabs’ın işlediğini göstermektedir. Bu durum karşısında hemen harekete geçen SpongeBob, yanına en yakın dostu denizyıldızı Patrick’i de alarak Shell City’nin yolunu tutar. Çalınan tacı bulup zamanında geri getirirse Bay Krabs temize çıkacaktır.Amacına ulaşmak için ürkütücü deniz canavarlarına, şeytan ruhlu düşmanlara ve acımasız katillere karşı mücadele veren sevimli kahramanımız, izleyicinin hayal gücünün çok ötesinde büyük serüvenlere atılacaktır. Bikini Bottom sakinlerinin bu maceradan öğreneceği çok şey vardır.

The Spongebob Squarepants Movie

“The SpongeBob SquarePants Movie” belki bir müzikal olmayabilir ama filmde anlatılan öykünün zenginleştirilmesinde müzik boyutunun önemli yeri vardır. Örneğin SpongeBob ile Patrick, deniz canavarlarının kazdığı siperin içinde “Now That We’re Men” adlı şarkıyı söylerken aslında çocuksu cesaretlerini gösterirler. İşlerinin ters gittiği sırada ise Goofy Goober Ice Cream cıngılını söyleyerek ne kadar aptalca davrandıklarını dile getirirler.

The Spongebob Squarepants Movie

Filmin sonunda SpongeBob’un söylediği şarkıda “Benim gibi olmanın hoşuna gideceğini düşünüyorsun. O halde içindeki çocuğu özgür bırak!” dediğini duyarız. Bu şarkıdaki gitar solosu filmin ana temasını vurgular.

Filmin 2004 Kasım ayında yayınlanan "The SpongeBob SquarePants Movie: Music From The Movie And More" adlı soundtrack albümünde günümüzün genç müzik grupları tarafından film için özel olarak hazırlanan yepyeni şarkılar var. Bunlar arasında The Flaming Lips ve Wilco gibi grup ve şarkılar hemen dikkati çekiyor. Filmin “SpongeBob SquarePants Theme” adını taşıyan ana tema şarkısı ise günümüzün ünlü pop yıldızı Avril Lavigne yorumladı.

Filmdeki yeni şarkılar arasında Grammy ödüllü grup The Flaming Lips’in seslendirdiği “SpongeBob & Patrick Confront the Psychic Wall of Engery” adlı parça da bulunuyor. Dikkatleri çeken bir başka parça ise Wilco tarafından yorumlanan “Just A Kid” adlı parça oldu.


Sizden Gelen Yorumlar