Paul Tibbitt

Paul Tibbitt, Spongebob Squarepants çizgi dizisinin olmazsa olmaz yazarlarından biridir. Ayrıca çizgi dizi de yardımcı yönetmenlik yapmaktadır. Spongebob bölümlerinin yarısından fazlasını Paul Tibbitt yazmıştır.

Paul Tibbitt

Paul Tibbitt, 5. sezonda dizinin yaratıcısı ve yönetmeni Stephen Hillenburg'ün ayrılmasıyla yönetmen koltuğunu oturmuştur.

Paul Tibbitt

Paul Tibbitt Röportaj:

Soru: Spongebob için çalışmaya nasıl başladınız?
Paul Tibbitt: Disney'de Nightmare Ned adlı bir şovda çalışıyordum. Şov bitince porfolyomu aldım ve CatDog'un başladığı Nickelodeon'a gittim. Asıl işim, ana karakterlerin arkasında ki karakterleri yaratmaktı. Bu işi bir yıl kadar yaptım. Böylece Nickelodeon'a dahil oldum. Araya giren bir ayrılıktan sonra, döndüğümde Spongebob için yazmamı istediler.

Soru: Ofiste yaşadığınız çılgınlıklar oluyor mu?
Paul Tibbitt: Bu bir iş. Aslında çizgi maceralar yaratırken "normalden çok daha az" garip olaylar yaşıyoruz. Yüzde 90 bölümü "sadece iş" diyebilirim. İşe gelirsiniz, oturursunuz ve çalışmaya başlarsınız. Arada beklenmedik bir espri ya da bir gariplik olabilir; ama diğer mesleklerden ne sık ne de az rastlanır bu duruma.

Soru: Yazmaktan en zevk aldığınız karakter hangisi?
Paul Tibbitt: Bay Yengeç'i seviyorum. İyi bir karakter olduğunu düşünüyorum. Fakat "yazmak için" Patrick en eğlenceli karakter; çünkü olağanüstü "aptal". Her defasında ne kadar aptallaşabileceğini görmek eğlenceli oluyor.

Soru: Başladığı güne göre Spongebob'ın geliştiğini ya da değiştiğini düşünüyor musunuz?
Paul Tibbitt: Bölümler halinde sürekli yazdığımız herhangi bir dizide karakterlerin doğal bir tür evrim içinde olmaması mümkün değil. Aynı zamanda yazarın fikirleri de değişebiliyor. Öykünün genel yapısının da değişip, dönüşmesi de mümkün. Bunu kötü bir şey olarak söylemiyorum, tam tersine tüm bunların doğal olduğu düşüncesindeyim. Öyküler ve çizgi karakterler de insanlar gibidir. Değişip, dönüşebilirler.


Sizden Gelen Yorumlar
Yapımcılar ve Seslendiriciler