İmaj Stüdyoları Süngerbob Seslendirme Ekibi

İmaj Stüdyoları genelde DVD kayıtlarının dublajlarından sorumlu. Eğer ki Süngerbob DVD'si veya VCD'si aldıysanız seslendirmenin de farklı olduğunu görmüşünüzdür. İşte o seslendirmeyi bu ekip yapıyor.

İmaj Stüdyoları'nda Süngerbob'un seslendirmesini ünlü tiyatrocu ve sinema oyuncusu Ziya Kürküt yapıyor. Ziya Kürküt, 1967 İstanbul doğumludur ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Jim Carrey'i seslendirmesiyle ünlüdür.

Ziya Kürküt


Patrick Star, Haldun Boysan'ın sesi ile can buluyor. Haldun Boysal 1958 Ankara doğumlu bir tiyatro ve sinema oyuncusudur. Seslendirme sanatçılığıda yapmaktadır.

Haldun Boysan


Squidward'ü seslendiren isimde Ali Ekber Diribaş'tır. Profesyonel olarak seslendirme işi yapan Ali Ekber, National Geographic kanalında ki bir çok belgelesin anlatımında duyduğumuz sesin sahibidir.

Ali Ekber Diribaş


Para göz Bay Yengeç ve Plankton'un seslendiricisi ise tiyatro oyuncusu Mazlum Kiper'dir. Mazlum Kiper, genç yaşlarda sanat hayatına başlayan bir tiyatro oyuncusudur. Daha sonra sinema ve televizyon dizilerinde rol almıştır. Ayrıca seslendirme sanatçılığı yapmaktadır.

Mazlum Kiper


Çizgi dizinin kötü karakteri Plankton'u seslendiren sanatçımız ise Atilla Şendil'dir. Atilla Şendil, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun ünlü bir sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusudur, ayrıca seslendirme sanatçısıdır.

Atilla Şendil


Son olarak Bikini Kasabası'nın dahi sincabı Sandy'nin seslendiriciliğini ise Oya Prosçiler yapmaktadır. Seslendirme sanatçılığı yapmaktadır. Shrek filminde ki Fiona ve Gizli Dosyalar dizisinde ki Scully karakterlerini de Oya Prosçiler seslendirmiştir.

Oya Prosçiler


Sizden Gelen Yorumlar
Diğer Seslendirme Ekipleri ve Röportaj